instagram telegram
ellipse
تقویم رویدادها

نمایشگاه پوسترهای برگزیده سالانه گرافیک سرونگار

نمایشگاه پوسترهای برگزیده سالانه گرافیک سرونگار

نمایشگاهی از آثار برگزیده سالانه گرافیک سرو نگار در گالری شفق واقع در یوسف آباد، فرهنگسرای خانواده واقع در پارک شفق برگزار می‌گردد. موسسه هنرهای تجسمی سرو نگار باهمکاری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کرمان و شهرداری کرمان، موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان سالانه گرافیک سرو نگار رابرگزار می‌نماید. به گفته محمدرضا هاشمی‌نژاد دبیر سالانه گرافیک سرو نگار این رویداد هنری ملی با محوریت معرفی مشاهیر فرهنگی، هنری، مذهبی و آثار معماری، تاریخی، فرهنگی و هنری استان کرمان در بخش‌های مختلف و هر ساله و در هفته گرافیک برگزار می‌گردد. وی در خصوص برگزاری اولین دوره این سالانه اعلام داشت در این دوره هنرمندان علاقمند با ارسال بیش از ۱۲۶ اثر در بخش مسابقه این سالانه را همراهی کردند. وی همچنین گفت  با توجه اهتمام برگزار کنندگان و هیات داوران بر جنبه‌های کیفی آثار نمایشگاهی ۱۸ اثر به نمایشگاه راه یافته و به همراه  ۲۴ اثر در بخش هنرمندان مدعو مجموعا ۴۲ اثر در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان به نمایش گذاشته شده که هم اکنون نیز این نمایشگاه با همکاری فرهنگسرای خانواده وابسته به شهرداری تهران از تاریخ 5 تا 8 تیرماه در محل گالری شفق برگزار می‌گردد. در این دوره سالانه هیات داوران مرکب از استاد ابراهیم حقیقی، استاد علی خسروی واستاد علیرضا مصطفی‌زاده‌ابراهیمی آثار ارسالی را داوری کردند و آقایان عادل صدرممتاز دبیرخانه اجرایی و میثم ثمرخی ریاست محترم موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان دبیرخانه  نمایشگاهی را بر عهده داشتند.   
موضوع اولین سالانه معرفی خواجوی کرمانی شاعر برجسته کرمانی می‌باشد. خواجو که به نخل‌بند شعرا نیز شهرت دارد، در اواخر سده‌ی هفتم هجری در کرمان زاده شد. زمان زایش او را به اختلاف بین ۶۶۹ تا ۶۸۹ هجری قمری ثبت کرده‌اند. او در دوران جوانی خود جدا از کسب دانش‌های معمول روزگار، مسافرت را نیز پیشه نموده و بازدیدهایی نیز از مناطق اصفهان، آذربایجان، شام، ری، عراق و مصر داشته و پس از بازگشت از این سفرهای طولانی، مدت اندکی در سیرجان و سپس در شیراز اقامت گزید. خواجو را به القاب خلاق المعانی و ملک الفضلا نیز می‌شناسند. وی در نیمه‌ی سده‌ی هشتم هجری در شهر شیراز درگذشت و در تنگ الله اکبر این شهر نزدیک رکناباد به خاک سپرده شد.
وی از شاعران تاثیر گذار بر غزل فارسی است که حافظ طرز غزل خود را به خواجو شبیه می‌داند .
این سالانه در اولین دوره برگزاری خود همراهی معنوی انجمن طراحان گرافیک ایران، مرکز کرمان شناسی و بنیاد ایرانشناسی (مرکز کرمان) را نیز برخوردار بود.
 
آدرس: تهران، خیابان یوسف آباد، خیابان 21، فرهنگسرای خانواده، نگارخانه شفق. تلفن: 02188554018
زمان افتتاحیه: یکشنبه 5 تیرماه 1401 ساعت 18:00
 

به اشتراک بگذارید:
آخرین اخبار

بیشتر بخوانید

حامیان انجمن